SEZON II


Odcinek 1 (Little green man)

Mulder jedzie do Portoryko gdzie udaje mu się nawiązać kontakt z pozaziemskimi cywilizacjami. W jasnej poświacie widzi nawet postać małego szarego człowieczka. Mulder wraca z taśmą na której jest zapisany sygnał z kosmosu, lecz okazuje się że taśma jest pusta. Archiwum X zostaje rozwiązane! :-(

Odcinek 2 (The host)

Na pokładzie rosyjskiego okrętu dochodzi do tragedii. Jeden z marynarzy zostaje wciągnięty do systemu kanalizacji przez nieznane stworzenie. W jakiś czas potem pracownik kanalizacji w USA wychodzi ze studzienki z małą ranką na plecach. Pod prysznicem z jego ust wychodzi dziwna czarna glista i ucieka odpływem. Mulder za wszelką cenę chce rozwikłać tę sprawę, od tego zależy reaktywowanie Archiwum X. Potwór ze ścieków zostaje schwytany, lecz podczas transportu zabija kierowcę karetki i ucieka, chowając się w cysternie do wywozu nieczystości. Następnie po ucieczce z oczyszczalni ścieków ląduje w oceanie.

Odcinek 3 (Blood)

W małym miasteczku dochodzi do kilkunastu morderstw. Na miejscu każdego z nich znajdywano uszkodzone urządzenie cyfrowe. Mulder po zasięgnięciu rady u "Samotnych strzelców" dowiaduje się o tym, że tereny na których położone jest miasteczko są systematycznie opryskiwane substancją LSDM, środkiem owadobójczym. Jak się później okazało środek ten wzmagał ludzkie fobie, a komunikaty typu: "ZABIJ WSZYSTKICH" na wyświetlaczach różnych urządzeń tylko dokańczały dzieła.

Odcinek 4 (Sleepless)

We własnym mieszkaniu ginie człowiek. Jego wnętrzności noszą objawy poparzenia, lecz nigdzie nie widać było oznak działania ognia. Mulderowi zostaje przydzielony nowy partner : Agent Krycek. Wkrótce ginie kolejny mężczyzna. Okazuje się że w obu przypadkach ofiary tak silnie wierzyły w zagrożenie, że zginęły bez widocznych obrażeń. W trakcie wyjaśniania sprawy wychodzi na światło dzienne fakt o eksperymencie mającym na celu stworzenie żołnierza doskonałego, który nie będzie potrzebował snu. Ostatni ocalały z eksperymentalnego oddziału żołnierz Cole, zostaje zastrzelony przez Kryceka, któremu przewidziało się że widzi w jego dłoni broń. Ostatni dowód przepadł.

Odcinek 5 (Duane Barry - I)

Duanne Barry jest byłym agentem FBI. Jest on systematycznie porywany przez UFO. Podczas pobytu w szpitalu twierdzi że znowu po niego przyjdą, w końcu bierze zakładników i chce im udowodnić że na prawdę po niego przyjdą. Mulder z nim negocjuje, wierzy mu. Nagle pada strzał, Barry zostaje ranny. W szpitalu okazuje się, że rzeczywiście pod skórą na karku Barr'ego są implanty. Po wyjściu ze szpitala uprowadza agentkę Scully...

Odcinek 6 (Ascension - II)

Barry wiezie Scully w bagażniku. Mulder i Krycek chcą dojechać na miejsce kotaktu przed Barrym, ale Krycek zatrzymuje kolejkę którą Mulder wjeżdża na górę. Mulder po dojściu piechotą na miejsce zastaje tam tylko Barry'ego, który mówi mu że "oni" zabrali ją do siebie. Mulder rzuca się na Barry'ego, a ten mówi mu tylko żeby się spytał wojskowych, że oni maczają w tym palce. Krycek zabija Barry'ego powodując u niego atak serca, a Mulder w samochodzie Barry'ego odnajduje tylko krzyżyk Scully.

Odcinek 7 (Three)

Pewien biznesman zostaje brutalnie zamordowany przez dwoje osób, kobietę i jej wspólnika. Mulder odkrywa, że ofiara została zamordowana przez wyssanie krwi. Aresztuje nawet jednego podejrzanego, który niestety ginie gdy pada na niego światło słoneczne. Nasz agent zakochuje się również (pod nieobecność Scully ;-) w Kirsten (która kiedyś była zwiazana z grupą wampirów). Prawdopodobnie nawet się z nią kocha (w każdym bądź razie spędzili ze sobą noc), a następnie pomaga jej wykończyć jej dawnych wspólników.

Odcinek 8 (One breath)

Scully się odnajduje. Trafia do szpitala w stanie śpiączki. Pewna pielęgniarka stale się nią opiekuje. Agentka ma dziwne sny, siedzi na łódce na środku jeziora, jakby nieuchwytna. Mulder przekazuje próbkę krwi Scully "Samotnym strzelcom" którzy twierdzą że były na niej przeprowadzane jakieś eksperymenty. Mulder składa rezygnację, którą jednak Skinner odrzuca. Nasz agent wraca do szpitala i jest świadkiem kradzieży próbki krwi Scully przez złodzieja który za krótką chwilę zostaje zastrzelony przez "Iksa" - nowego informatora Muldera. Fox wraca do łóżka Scully, a ta przebudza się twierdząc że to siła wiary Muldera trzymała ją przy życiu.

Odcinek 9 (Firewalker)

Z wnętrza wulkanu robot "FireWalker" przynosi dziwną formę życia, która za pomocą zarodników dostaje się do układu oddechowego człowieka i tam dojrzewa by później wystrzelić na zewnątrz nowe zarodniki (Alien???). Mulder i Scully badają tę sprawę, Scully odkrywa jak przenoszą się te zarodniki i cudem unika zarażenia. Tymczasem umiera wulkanolog O'Neil, jej przyjaciel Trepkos bierze ją na ręce i oboje znikają we wnętrzu wulkanu.

Odcinek 10 (Red Museum)

W pewnym miasteczku zaginiony chłopak zostaje odnaleziony z dziwnym napisem na plecach: "JEST JEDNYM Z NICH". Mulder odkrywa istnienie sekty, która nie je mięsa. W miasteczku pojawia się też typ który zamordował "Głębokie gardło" i teraz próbuje zatrzeć ślady eksperymentów na DNA, na których trop wpadła Scully. Mężczyzna ginie, ale nie ma przy sobie żadnych dokumentów, więc jak zwykle sprawa utyka w martwym punkcie.

Odcinek 11 (Excelsis Dei)

W szpitalu dla starców zostaje zgwałcona pielęgniarka. Jej podejrzenia padają na jednego z pensjonariuszy. Mulder i Scully po przyjeździe są świadkami dziwnego zabójstwa, w którym pomaga jakaś niewidzialna siła. Po jakimś czasie odkrywają całą prawdę, w piwnicy chodowane są jakieś dziwne grzyby które salowy podaje pacjentom. Podawanie nietypowego leku zostaje wstrzymane, pacjenci chorzy na Alzcheimera powracają do stanu "wegetacji". Wszelkie duchy znikają i wszystko wraca do ładu.

Odcinek 12 (Aubrey)

B.J. Morrow ma romans ze swoim szefem, porucznikiem Tillmanem i oznajmia mu, że jest w ciąży. Nieco później z nie wyjaśnionych powodów trafia nagle na pole, gdzie wykopuje zwłoki agenta FBI zaginionego od 1942 roku. Mulder i Scully trafiają do staruszka oskarżonego kiedyś o mordowanie kobiet i wycinanie im na piersiach słowa "siostra". Okazuje się że B.J.Morrow jest jego wnuczką.

Odcinek 13 (Irresistible)

Właściciel kostnicy przyłapuje swojego pracownika gdy ten ścina włosy zmarłej kobiecie. Scully ma sen w którym wydaje jej się że jest ofiarą zboczeńca. Mulder twierdzi że mają do czynienia z Fetyszystą.

Odcinek 14 (Die Hand Die Verletz)

W miasteczku Milford Haven w New Hampshire ma miejsce morderstwo. Ginie młody chłopak. Scully i Mulder po przyjeździe na miejsce zdarzenia podejrzewają że miała tu miejsce msza satanistów. Najpierw okazuje się, że to miejscowa młodzież jest odpowiedzialna za ten mord, lecz w toku śledztwa wychodzi na jaw straszliwa prawda o ich nauczycielach.

Odcinek 15 (Fresh Bone)

Akcja toczy się w Folkstone w północnej Carolinie. Wśród żołnierzy pilnujących uchodźców z Haiti, mają miejsce dziwne samobójstwa. Okazuje się, że ich podłożem było złe traktowanie uchodźców, którzy mszczą się na żołnierzach korzystając z magii VooDoo.

Odcinek 16 (Colony)

Nasi agenci muszą tym razem wyjaśnić sprawę tajemniczej śmierci bliźniaczo do siebie podobnych trzech lekarzy. Mimo podobieństwa, nie są oni ze sobą w żaden sposób spokrewnieni a Mulder podejrzewa że we wszystko zamieszany może być rząd Rosjii, a nawet cywilizacja pozaziemska. Pojawia się też dziwna kobieta podająca się za siostrę Muldera!

Odcinek 17 (End Game)

Kontynuacja "Colony". Scully zostaje porwana, Mulder zostaje postawiony przed trudnym wyborem, albo Scully albo jego domniemana siostra. Wszystko kończy się w głębi Alaski, na pokładzie tajemniczego okrętu podwodnego.

Odcinek 18 (Fearful Symmetry)

W środku miasta, w niezwykły sposób zaczynają się pojawiać zwierzęta. Słoń demoluje ulice i przeraża ludzi. Okazuje się że z miejskiego ZOO w tak samo tajemniczy sposób giną zwierzęta. Scully podejrzewa porwania przez grupę ekologów, Mulder swoim zwyczajem podejrzewa ingerncję UFO. Kluczem do rozwiązania tej niezywkłej zagadki okazuje się być gorylica która nauczyła się rozmawiać w języku migowym.

Odcinek 19 (Dod Kalm)

Odnajduje się zaginiony okręt marynarki wojennej USA. Zaginął niedawno, lecz wygląda jakby miał z 50 lat. Na pokładzie zostaje znaleziony jeden żywy człowiek, reszta załogi umarła za ... starości. Mulder i Scully zapadają na dziwną chorobę.

Odcinek 20 (Humbug)

Ma miejsce morderstwo dziwnie wyglądającego człowieka. Mulder i Scully uczstniczą w pogrzebie, na którym wszyscy goście to dziwni cyrkowcy, karły, połykacze ognia itp., a ksiądz przekłada strony w Biblii nogami. Jeden z gości wbija sobie nawet gwoździa w serce. Agenci na miejscu obozu poznaą wszystkich cyrkowców, Scully musi nawet zjeść robaka ;-), aż w końcu okazuje się, że mordercą jest brat jednego z cyrkowców mieszkający w jego brzuchu. Odcinek potraktowany z przymrużeniem oka i z dużą dawką humoru.
- Ciekawe jaka będzie stypa? - Mulder do Scully, po wystrzałowym pogrzebie.

Odcinek 21 (The Calusari)

W mieście Arlington w stanie Virginia ginie w dziwnych okolicznościach dziecko. Podejrzenia padają na teściową ojca, która zajmuje się czarną magią. Według mnie, jeden z gorszych odcinków.

Odcinek 22 (F. Emasculata)

Dwóch więźniów podejmuje ucieczkę z więzienia. Okazuje się, że jeden z nich jest chory na pewną odmianę grypy, która atakuje i uśmierca w ciągu kilkunastu godzin. Scully i Mulder muszą go odnaleźć, zanim wybuchnie epidemia.

Odcinek 23 (Soft Light)

W Richmond w stanie Virginia mają miejsce tajemnicze zniknięcia. Zawsze w ich miejscu znajdywano dziwną, czarną plamę. Podczas śledztwa agenci trafiają na naukowca który potrafi zmieniać się w ... cień.

Odcinek 24 (Our Town)

W miasteczku Dudley w Arkansas ginie inspektor rolny. U innych mieszkańców tegoż miasteczka, agenci odkrywają to samo schorzenie w mózgu co u ofiary. Prawdopodobnie mieszkańcy pozarażali się nawzajem od siebie poprzez kanibalizm.

Odcinek 25 (Anasazi)

Mulder dostaje od jednego z "Wolnych strzelców" dyskietkę z zakodowanymi danymi Departamentu Obrony na temat UFO. Mulder jedzie na pustynię i odnajduje tam wagon pełen zwłok obcych istot. Niestety rozmowa telefoniczna ze Scully zostaje przerwana przez wojsko dowodzone przez "Palacza", którzy zamykają właz wagonu zasypanego w ziemi. Przed zamknięciem włazu wrzucają jeszcze do środka kilka bomb. Na pustyni ma miejsce eksplozja...


SEZON I     SEZON III     SEZON IV     SEZON V
SEZON VI     SEZON VII     SEZON VIII
STRONA GŁÓWNA Z ARCHIWUM X