Strona główna KMF
        

Czyli od kołyski do grobu, kolejny film Bartkowiaka, praktycznie z tą samą obsadą co zawsze: Jet Lee, Tom Arnold, no i oczywiście DMX, który w swoim aktorskim dorobku i warsztacie ma dwa wyrazy twarzy - jeden w czapce, drugi bez. Mówię wam, naprawdę jest koleś fatalny, aż śmiać mi się chciało przez cały film.


DMX & Gabrielle Union   DMX


A jaki jest film ? Jeśli widzieliście "Romeo musi umrzeć" i "Mroczną dzielnicę", to praktycznie widzieliście i ten. Scenariusz praktycznie nie istnieje, DMX wraz z ekipą kradną unikatowe, czarne diamenty, które jak się okazuje należą do wielkiego tajwańskiego mafioso, który chce je odzyskać. Dmx oddaje diamenty znajomemu (Tom Arnold) aby ten je wycenił, Arnoldowi diamenty zabiera grupa zamaskowanych przestępców, a mafioso porywa córkę BMX-a po to, aby ten mu oddał diamenty, których już nie ma. Dmx musi odnaleźć córkę, diamenty, wysadzić pół miasta, rozwalić standardową ilość radiowozów w rytm hip-hopowej muzyki wykonując swoje rewelacyjne triki twarzą. Aha, w całej zabawie pomaga mu oczywiście Jet Lee, który jest japońskim agentem, oczywiście mistrzem świata w walce wręcz. I tyle, jeśli chodzi o ten film ze stajni Silvera, głośno, szybko, bez większej treści, za to widowiskowo, maxymalnie przesadzone, ciężko ocenić ten film, bo z jednej strony jest on niczym, a z drugiej jest czystą rozrywką.


Jet Li & DMX   Jet Li


Co do reszty obsady - mamy tu bardzo ładną Kelly "Deathstrike" Hu, która praktycznie ma taką samą rolę co w "X2" , cały film się pokazuje, wypowiada pokaźną ilość dialogów w liczbie 3, na końcu walczy, i tyle. Głównego złego gra Mark Dacascos, bardzo lubię tego aktora, choć nie ma on wielu sukcesów na swoim koncie. O wiele lepiej ogląda się Jeta Lee, wykonującego tricki a'la wire dance (choć w tym filmie jest ich zaskakująco mało) niż np. ważącego ze 170 kilo Stevena Seagala. Jet jest szybki, zwinny, choć i tak bardziej wolę wiecznie zadowoloną buzię Jackie Chana :)


Mark Dacascos vs. Jet Li   Jet Li vs. Kelly Hu


Film do obejrzenia i zapomnienia.
Ocena: 6/10
OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB (CRADLE 2 THE GRAVE)

(2003, USA, 101 min.)

     Reżyseria: Andrzej Bartkowiak
     Scenariusz: John O'Brien
     Zdjęcia: Daryn Okeda, Channing Gibson
     Muzyka: Damon Blackman, DMX, Eminem

     Obsada:
     Jet Li (jako Su Duncan)
     DMX (jako Tony Fait)
     Anthony Anderson (jako Tommy)
     Kelly Hu (jako Sona)
     Tom Arnold (jako Archie)
     Mark Dacascos (jako Ling)
     Gabrielle Union (jako Daria)


e-mail
 Autor recenzji: Jacek Hałupka - JACEK