Strona główna KMF

ROK 2003





Nagroda w kategorii: Najlepszy film

KILL BILL VOL. 1
Kill Bill część 1
Pozostali nominowani:
Hero
The Hours

Godziny
Lord of the Rings: The Two Towers
Władca pierścieni: Dwie wieże
Solaris






Nagroda w kategorii: Najlepszy film polski

ZMRUŻ OCZYPozostali nominowani:
Ciało
Pogoda na jutro
Show
Superprodukcja






Nagroda w kategorii: Najlepsza reżyseria

Quentin Tarantino za KILL BILL VOL. 1
Kill Bill część 1
Pozostali nominowani:
Lars von Trier za DOGVILLE
Stephen Daldry za THE HOURS

Godziny
Peter Jackson za LORD OF THE RINGS: THE TWO TOWERS
Władca pierścieni: Dwie wieże
Peter Weir za MASTER AND COMMANDER: FAR SIDE OF THE WORLD
Pan i władca: Na krańcu świata






Nagroda w kategorii: Najlepszy aktor pierwszoplanowy

Johnny Depp
za
PIRATES OF THE CARIBBEAN:
THE CURSE OF THE BLACK PEARL

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Pozostali nominowani:
Nicolas Cage za ADAPTATION
Adaptacja
Daniel Day-Lewis za GANGS OF NEW YORK
Gangi Nowego Jorku
Colin Farrell za PHONE BOOTH
Telefon
Ralph Fiennes za SPIDER
Pająk






Nagroda w kategorii: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa

Nicole Kidman za THE HOURS
Godziny
Pozostali nominowani:
Nicole Kidman za DOGVILLE
Julianne Moore za THE HOURS

Godziny
Meryl Streep za THE HOURS
Godziny
Uma Thurman za KILL BILL VOL. 1
Kill Bill część 1






Nagroda w kategorii: Najlepszy aktor drugoplanowy

Ed Harris za THE HOURS
Godziny
Pozostali nominowani:
Paul Bettany za MASTER AND COMMANDER: FAR SIDE OF THE WORLD
Pan i Władca: Na krańcu świata
Richard Gere za CHICAGO
Kiefer Sutherland za PHONE BOOTH
Telefon
Christopher Walken za CATCH ME IF YOU CAN
Złap mnie jeśli potrafisz






Nagroda w kategorii: Najlepsza aktorka drugoplanowa

Lucy Liu za KILL BILL VOL. 1
Kill Bill część 1
Pozostali nominowani:
Kathy Bates za ABOUT SCHMIDT
Schmidt
Alison Lohman za MATCHSTICK MEN
Naciągacze
Miranda Richardson za SPIDER
Pająk
Catherina Zeta-Jones za CHICAGO






Nagroda w kategorii: Najlepsza muzyka

Lily Chou Chou, RZA i D.A. Young
za
KILL BILL VOL. 1

Kill Bill część 1
Pozostali nominowani:
Philip Glass za THE HOURS
Godziny
Howard Shore za LORD OF THE RINGS: THE TWO TOWERS
Władca pierścieni: Dwie wieże
Don Davis za THE MATRIX: RELOADED
Matrix: Reaktywacja
Klaus Badelt i Hans Zimmer
za
PIRATES OF THE CARIBBEAN:
THE CURSE OF THE BLACK PEARL

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły






Nagroda w kategorii: Najlepsza piosenka

The Hands That Built America
z
GANGS OF NEW YORK

Gangi Nowego Jorku
Pozostali nominowani:
Loose Yourself z 8 MILE
8 Mila
Cell Block Tango z CHICAGO
By This River z LA STANZA DEL FIGLIO

Pokój syna
Gollum's Song z LORD OF THE RINGS: THE TWO TOWERS
Władca pierścieni: Dwie wieże






Nagroda w kategorii: Najlepszy montaż

KILL BILL VOL. 1
Kill Bill część 1
Pozostali nominowani:
Hero
The Hours

Godziny
LORD OF THE RINGS: THE TWO TOWERS
Władca pierścieni: Dwie wieże
THE MATRIX: RELOADED
Matrix: Reaktywacja






Nagroda w kategorii: Najlepsze zdjęcia

Christopher Doyle za HEROPozostali nominowani:
Robert Richardson za KILL BILL VOL. 1
Kill Bill, część 1
Andrew Lesnie za LORD OF THE RINGS: THE TWO TOWERS
Władca pierścieni: Dwie wieże
Zespół operatorów za LE PEUPLE MIGRATEUR
Makrokosmos
Steven Soderbergh za SOLARIS






Nagroda w kategorii: Najlepsza scenografia

LORD OF THE RINGS: THE TWO TOWERS
Władca pierścieni: Dwie wieże
Pozostali nominowani:
GANGS OF NEW YORK
Gangi Nowego Jorku
HERO
MASTER AND COMMANDER: FAR SIDE OF THE WORLD
Pan i władca: Na krańcu świata
PIRATES OF THE CARIBBEAN: THE CURSE OF THE BLACK PEARL
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły






Nagroda w kategorii: Najlepsze efekty wizualne

LORD OF THE RINGS: THE TWO TOWERS
Władca pierścieni: Dwie wieże
Pozostali nominowani:
HERO
THE MATRIX: RELOADED

Matrix: Reaktywacja
THE MATRIX: REVOLUTIONS
Matrix: Rewolucje
TERMINATOR 3: RISE OF THE MACHINES
Terminator 3: Bunt maszyn






Nagroda w kategorii: Najlepsze kostiumy

LORD OF THE RINGS: THE TWO TOWERS
Władca pierścieni: Dwie wieże
Pozostali nominowani:
GANGS OF NEW YORK
Gangi Nowego Jorku
HARRY POTTER AND THE CHAMBER OF SECRETS
Harry Potter i komnata tajemnic
HERO
PIRATES OF THE CARIBBEAN: THE CURSE OF THE BLACK PEARL

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły






Nagroda w kategorii: Najlepsza charakteryzacja

LORD OF THE RINGS: THE TWO TOWERS
Władca pierścieni: Dwie wieże
Pozostali nominowani:
GANGS OF NEW YORK
Gangi Nowego Jorku
THE HOURS
Godziny
PIRATES OF THE CARIBBEAN: THE CURSE OF THE BLACK PEARL
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
X-2
X-Men 2






Nagroda w kategorii: Najlepszy scenariusz

David Hare za THE HOURS
Godziny
Pozostali nominowani:
Charlie Kaufman za ADAPTATION
Adaptacja
Quentin Tarantino za KILL BILL VOL. 1
Kill Bill, część 1
Frances Walsh, Philippa Boyens, Stephen Sinclair i
Peter Jackson
za LORD OF THE RINGS: THE TWO TOWERS

Władca pierścieni: Dwie wieże
Larry Cohen za PHONE BOOTH
Telefon






W głosowaniu udział wzięli:

Dux, Alieen, DesJudi, Karol, Kelley, Grail, Deina, Maja, Crash, Shoomir, Nebulus, Gruby, Adi, Pat, Jezier, Dziadek, Mia, Xmos, Kaha, Vera, Locutus, Tomashec, Doberman, Dr Strangelove, Shandor, Phonik, Hunter, Jakuzzi, Mati, Beowulf i Solo.




Opracował: Dariusz Żak - SOLO

Projekt i wykonanie: Ofirka - serdecznie Ci dziekuję